Berk Hayvancılık
Hizmetler
Holstein
Holstein Süt verimi bir laktasyon döneminde 5.000 ile 7.000 litredir. Fakat ıslah yapılmış ve üstün olanları ile yapılmış seçilimler sayesinde 10.000 litre süt verimine rahatlıkla ulaşabilir.
 
tümü »
 
Belçika Mavisi
Belçika Mavisi Belçika orjinli bir türdür. Belçika mavisinin heykelimsi, yoğun kaslı görüntüsü, çift kaslı olarak da bilinir.
 
tümü »
 
 
Charolais
Charolais Anavatanı Fransa'daki Charolais bölgesidir. Adını da oradan almıştır. Sarımsı üzerine beyaz kaplanmış gibi renktedir. Hem boynuzlu hem boynuzsuz tipleri vardır.
 
tümü »
 
Limuzin
Limuzin Anavatanı Fransa'nın güney batısındaki Limousin bölgesidir. Renkleri açık yada koyu kızıldır. Ağız ve göz çevresi açık renktedir. Çok rahat ve sakin yapısından dolayı sürüye uygundur.
 
tümü »
 
 
Simental
Simental Anavatanı İsviçre’dir. Et ve süt verimi olarak kombine verimli bir ırktır. Hakim renk kompozisyonu sarı-beyaz alacadır. Başta genelde beyazlık bulunur.
 
tümü »
 
Charollais Koyunu
Charollais Koyunu Anavatanı Fransa’nın Saone et Loire bölgesi olan Charollais koyunu, son zamanlarda en gözde koyun çeşitlerinden biri.
 
tümü »
 
 
Dorper Koyunu
Dorper Koyunu Dorper koyunu, İngiliz dorsethorn koyunu ile Somali’de yetiştirilen persian blackhead koyunu melezlemesinden oluşmuş koyun ırkıdır.
 
tümü »
 
İle de france
İle de france Dünyada etçi koyun ırkları arasında bulunan ile de france koyunu, her türlü mera ve iklim koşullarında yetiştirilebilen koyun ırkıdır.
 
tümü »
 
 
Merinos
Merinos Merinos, İspanya'da geliştirilen beyaz ve ince yapağılı koyun soyu. Kökenlerinin Kuzey Afrika'dan İspanya'ya Araplar tarafından getirilen koyunlara dayandığı sanılan bu soy ortaçağ boyunca...
 
tümü »
 
Romanov Koyunun
Romanov Koyunun Romanov koyunun en önemli özelliği olan yüksek döl verimi ve üstün analık kabiliyeti ile birçok ülkede melezleme çalışmalarında kullanılmaktadır.
 
tümü »
 
 
Texel Koyun
Texel Koyun
 
tümü »
 
 
 
Pro WEB